Florbalový turnaj na Open Gate

Dne 26. 3. 2024 jsme se zúčastnili florbalového turnaje na babické soukromé škole Open Gate. Na této akci spolu soupeřilo šest školních týmů z okolí Říčan a Prahy.

 Po rozehrání a následné poradě s naším trenérem Bedřichem Štumpfem jsme se pustili do prvního utkání dne proti domácímu týmu. Nejdříve jsme prohrávali, ale nakonec jsme skóre srovnali a zápas skončil remízou. Po dlouhé pauze jsme se utkali s družstvem pražského Gymnázia Jana Palacha, průběh a výsledek utkání byl dost podobný jako proti domácímu celku. Dále přišel asi nejvíce napínavý zápas dne, kdy jsme hráli proti týmu Educanet. I přes famózní chytání jejich brankáře jsme je nakonec zdolali a vyhráli náš první zápas. Po výborném obědě následoval zápas proti Sunny Canadien, který pro nás skončil výhrou. Ocitli jsme se na vrcholu průběžné tabulky umístění. Náš poslední souboj byl proti Gymnáziu Jana Nerudy, nejlépe hrajícímu týmu turnaje, a museli jsme vyhrát, abychom si udrželi první místo. Po velmi napjatém zápase, plném emocí a krásných akcí, jsme vyhráli a udrželi si tak první místo.

Turnaj se pořadatelům velice povedl a o hráče bylo postaráno jak vlastní prostornou šatnou, tak i malým občerstvením v podobě ovoce a sladkostí na doplnění energie. Chtěl bych pochválit výkon a nasazení všech hráčů našeho týmu a hlavně poděkovat panu trenérovi za skvělé vedení, motivaci při hrách a zajištění příležitosti si užít tuto akci.

[Martin Štibingr, septima A]