MEMORIÁL VILIBALDA WILLASE HERVERTA

Očima studentů kvarty
Dne 24. května se nižší stupeň MKG sešel, abychom uctili památku Vilibalda Herverta, bývalého kantora našeho gymnázia. Od pozdějšího rána se proti sobě utkávaly jednotlivé třídy. Dívky v přehazované a chlapci ve fotbale. ¨Zpestřením byl běžecký závod na 800 m.

První fotbalový zápas kvarty probíhal proti primě. A hned se jednalo o nejpohlednější zápas celého turnaje. Ďábelská sestava Náprstka mladšího dala první gól (Radek Náprstek pak byl vyhlášený nejlepším hráčem turnaje). Celé kvartě v čele s Kryštofem Cílkem spadla brada až na zem. I přes veškerou snahu se jim dlouho nedařilo dostat zápas pod svoji kontrolu. Výborně hrající primáni dlouho odolávali. Nakonec se ale projevila zkušenost a fyzická vyspělost kvarty, která v divokém zápase zvítězila 5:3. V dalších zápasech už kvarta nepřipustila žádné překvapení a zaslouženě celý turnaj vyhrála.

Co se děvčat týče, Kája Kotišová byla u sítě nezastavitelná, tudíž se ostatní týmy nedostaly za hranici 6 bodů. Kvarta všechny své zápasy vyhrála vysokým rozdílem.

Jsme nadšeni ze svých výkonů.
[Martin Malý, Linda Bejstová, Kryštof Cílek]

Očima studentů tercie
Sportovní den nebyl pro tercii úplně úspěchem. Vlastně jsme nevyhráli ani jediný zápas. Kvarta, díky nesmírné snaze, drtila jednu třídu po druhé a po právu získala první místo. O tom, co vedlo k naší porážce, můžeme jen spekulovat. Mohla to být absence našich nejlepších hráček v přehazované nebo prostě špatný den hráčů fotbalu. Nebo taky něco úplně jiného. Závody jednotlivců se ovšem podařily trochu lépe. V těch se dokonce umístili někteří na stupních vítězů. Na cti jsme možná trochu ztratili, ale ta oběť nám přinesla odměnu, která stačila ke spokojenosti. Při rozdělování sladkostí za čtvrté místo byl malý počet spíše výhodou.

Výsledky:

Fotbal – chlapci

 1. místo – kvarta
 2. místo – prima
 3. místo – sekunda
 4. místo – tercie

Přehazovaná – dívky

 1. místo – kvarta
 2. místo – sekunda
 3. místo – prima
 4. místo – tercie

Běh na 800 m – chlapci

 1. místo – Vojtěch Kohout [kvarta]
 2. místo – Marek Skolil [tercie]
 3. místo – Sebastian Lacina [tercie]

Běh na 800 m – dívky

 1. místo – Karolína Kotišová [kvarta]
 2. místo – Vanesa Rybová [tercie]
 3. místo – Sylvie Firbachová [sekunda]