Florbalový turnaj

Dne 7. prosince se naše Masarykovo klasické gymnázium zúčastnilo florbalového turnaje Subterra cup, který se konal v nedaleké tělocvičně Gymnázia Říčany. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva: Gymnázium Open Gate, Gymnázium Navis, Gymnázium Říčany a Masarykovo klasické gymnázium. 

Celý turnaj provázel systém zápasů každý s každým, kdy všechna družstva nejdříve hrála proti sobě, a poté se podle dosaženého počtu bodů rozlosovala na zápasy o 3. místo a finále. Tento systém každému družstvu zaručoval čtyři florbalová utkání. 

První zápas našeho mužstva byl proti našemu největšímu říčanskému rivalovi (Gymnáziu Říčany), který nás svou hrou dokázal přehrát a zvítězil 0:4. Další zápasy se již ale vezly v naší režii. Výhra 7:0 nad Navisem je toho příkladem. Zápas proti Open Gatu skončil pouze remízou 3:3, ale i tak nás tyto výsledky posunuly na druhé místo tabulky a umožnily nám zahrát si finále ve snaze oplatit prohru z úvodního zápasu.

Finále se táhlo v duchu městské rivality obou říčanských gymnázií. Atmosféra haly hrála ve prospěch soupeře, ale i tak jsme se nezalekli a po první polovině udrželi nadějný stav 0:0. Vstup do druhé poloviny začal v náš prospěch. Ztichlí fanoušci sledovali s údivem naše gólové šance, ale gól ne a ne padnout. Po nezdařených akcích se naše obrana už nedostala do režimu neprostupnosti a inkasovali jsme první gól zápasu. Závěrečný tlak na branku soupeře vytoužené ovoce v podobě gólu nepřinesl a museli jsme se bohužel smířit s prohrou 0:2.

Rád bych poděkoval celému mužstvu za odhodlání a bojovnost do posledních sekund. I když se nám nepodařilo vyhrát, tak si z turnaje vezmeme pocit dobře odvedené práce a plno zkušeností do dalších let.  

[Adam Lubina, oktáva]