VÝLET TERCIE – KEMP DOLÁNKY

Ve dnech 26. – 29. 6. 2023 jsme se s tercií vypravili na školní výlet do Českého ráje na Malou Skálu. Když jsme dorazili na nádraží, zjistili jsme, že cesta do kempu je 7 km dlouhá, což v nás nebudilo velké nadšení, protože jsme nesli velké krosny, stany a spoustu jídla. Já jsem se totiž domnívala, že máme zajištěno ubytování v kempu Malá Skála, což byl velký omyl a zásadní chyba v mojí logistice. Studentům jsem se za to omluvila, tak doufám, že mi to odpustili. Vyzkoušeli si hranice svých fyzických sil a můžu říct, že to všichni ustáli.

Díky pozitivnímu přístupu pana Náprstka a pana Štumpfa, kteří nás neustále povzbuzovali, jsme všichni celou cestu úspěšně ušlápli a v odpoledních hodinách jsme si postavili stany a krásně se v kempu zabydleli. Musím velmi ocenit, že mnohé děti měly s sebou vařiče a připravovaly si různé speciality a zdůrazňuji, že to nebyly jen čínské polévky. Tím pádem nemusely pořád utrácet peníze v bistru za předražená jídla.

Druhý den jsme měli objednané koloběžky a na nich jsme se překrásným údolím přesunuli k Žluté plovárně v Malé Skále, kde si nás převzali instruktoři a my jsme na kánoích začali plout po řece Jizeře zpět do našeho kempu Dolánky. Někteří studenti měli z toho trochu strach, protože byli na vodě po prvé, ale všichni to dobře zvládali a jízda na kánoích se jim zalíbila. Náš instruktor v průběhu jízdy rafinovaně měnil dvojice, takže si děti vystřídaly ve člunu různé partnery, což myslím, že jim prospělo. Další den jsme se vydali na turistickou vycházku a navštívili jsme zámek Hrubý Rohozec i město Turnov, kde jsme poobědvali a nakoupili si jídlo na cestu domů.

Ve čtvrtek jsme nasedli na vlak přímo v Dolánkách, takže jsme byli ušetřeni dlouhého pochodu. Z Turnova do Prahy jsme se trochu mačkali v přeplněném vlaku, ale do Říčan jsme dorazili přesně podle plánu bez jakéhokoliv zpoždění. Výlet byl fajn, já jsem si to se studenty užila a věřím, že se jim pobyt také líbil.

[Ing. Ingrid Valčeková]