Maturitní ples MKG 2023

Letos jsme Vás přivítali ve Slovanském domě v Praze dne 23. 2. Do sálu jsme pouštěli od šesti hodin, čemuž předcházelo hlavně chystání sálu a nafukování balónků. Samotný ples začal v sedm a chvíli poté odstartovala oktáva program svým předtančením na píseň From now on z muzikálu The Greatest Showman. Následovalo stužkování primy panem Daníčkem a paní Šabatkovou. Potom už přišel čas na individuální nástupy. S červeným kobercem jsme zaznamenali jemné zaškobrtnutí, ale zachovali jsme klid a rychle situaci vyřešili. Po nástupech rychlá společná fotografie a pan profesor Náprstek (třídní učitel oktávy) už byl přivolán na pódium podat proslov. Během proslovu upadla nejedna slzička, někteří rodinní příslušníci dokonce přiběhli s kapesníky. Proslov maturantů byl ve svém celku nostalgický a dojemný. Situaci jemně ukonejšil rodičovský tanec. Dál jsme mohli vidět řadu tanečních vystoupení. Vyhlášení tomboly doprovázelo napětí z řad stolů. Mezi hlavní ceny patřila například podepsaná kniha Pohanské věštění a podepsané CD skupiny Gilbertos. Jakmile se hodiny přiblížily dvanácté hodině, nastal čas na grandiózní ukončení večera – půlnoční překvapení. Půlnoční překvapení se neslo na vlnách muzikálů. Mohli jsme slyšet písně z muzikálů Pomáda, Mammamia a mnoho dalších. Různá vystoupení nechala na publiku velký dojem. Tím byl ples oficiálně ukončen. Davy se buď rozešly, nebo nastoupily do jednoho ze tří autobusů, který byl zodpovědný za odvoz na after party.

Ples sklidil z řad návštěvníků velkou chválu. Zejména za příjemnou atmosféru, výběr sálu a kapely a zpracování programu. Já bych proto nakonec ráda poděkovala všem, co se na organizaci podíleli a také své třídě, nejen za tento ples ale hlavně za společně strávených osm let.

[Karolína Hromasová, OKTÁVA]

23. února se konal ve Slovanském domě maturitní a imatrikulační ples Masarykova klasického gymnázia. Na ples jsme se my, prima, připravovali už od listopadu, kdy jsme začali nacvičovat naše předtančení. Celou choreografií nás provázelo pár studentů oktávy, kteří ji s námi trpělivě zkoušeli a nevzdali to, i když to s námi nebylo vždy úplně lehké. Trénovali s námi přes naše tělocviky a tím se připravili o spoustu času, i když jsou maturity skoro za rohem, a za to jim patří obrovský obdiv, a ještě větší díky.

Musím říct, že ples byl velmi vydařený a byl to skvělý zážitek. Byly tam krásné prostory, mnoho dobrého jídla, dobře znějící muzika a skvělý program. Viděli jsme například rokenrol či společenské tance. Bylo skvělé vidět celý učitelský sbor oblečený do společenských šatů, nebo jsme některé  dokonce viděli  tančit. Dokonce profesorka Makovcová zazpívala a bylo to nádherné. Je mi líto, že nemohu popsat ples celý, ale většina z nás, studentů primy, odešla před půlnocí, jelikož jsme druhý den měli školu.

[Eliška Zouharová, PRIMA]