Hory 2022

Lyžák 2022 – tercie + sekunda

Letos v lednu jsme vyrazili na svůj první společný lyžák. V neděli jsme nadšení před školou netrpělivě vyčkávali na příjezd autobusu a po naložení všech zavazadel jsme s chutí vyrazili na dlouho plánovaný výlet do Rokytnice nad Jizerou. Cesta proběhla bez problémů a večer už jsme byli ubytovaní a vybalení.

Penzion, v němž jsme bydleli, byl prostorný, praktický a snad nám ani nic nescházelo. Připomenout je potřeba také skvělé housky, jež nám pekli k snídani, a čaj u večeře, který nás vždy zahřál po náročném dni. Kromě toho u ubytovny jezdil malý vlek, který nás pokaždé vyvezl na kopec, odkud jsme sjeli do skiareálu, takže jsme nemuseli několikrát denně absolvovat dlouhou cestu na sjezdovku a zpátky.

První lyžovací den nás instruktoři rozdělili do skupin podle pokročilosti a schopností v jízdě na lyžích a hurá sjezdovat! Skvěle jsme si zalyžovali, ačkoli pro některé to úplně nebyl jejich šálek čaje. S lyžemi se poprali i začátečníci a za to si zaslouží pochvalu. Instruktoři byli úžasní, vždy ochotni pomoct a také nás něco přiučili. Tímto bychom jim rádi znovu poděkovali za dobře prožité dny na svahu.

Nejvíce ale vděčíme našim paním učitelkám za trpělivost, zábavný program, uskutečnění tohoto výletu a celkově za báječně prožitý týden plný legrace, zpívání a spousty dalšího, na což budeme rádi vzpomínat. Děkujeme za senzační lyžák.

[Marie Mačoková, TERCIE]