Exkurze tercie B do ČNB

 

Ve středu 18. září se třída tercie B vydala na exkurzi do ČNB. Sraz byl určen v 9:15 u říčanského nádraží. Exkurze začala v 10:30, pustili nás dovnitř, prošli jsme bezpečnostní kontrolou a dali si věci do šatny.

Jako první nám zaměstnankyně pustily krátký film o historii peněz a poté humorně zpracované video o historii ČNB. Obě videa byla velice zajímavá a naučná. Poté jsme navštívili veliký trezor, ve kterém byla výstava padělků, starých platidel, tvůrců peněz a historie bankovek a mincí. Mohli jsme si potěžkat cihličky z různých materiálů jako zlato, stříbro, železo a dřevo. Také si ověřit pravost našich bankovek pod UV světlem a vytlačit si na papír korunovou minci.

Ke konci se celá třída pustila do soutěže a paní průvodkyně nám pokládala otázky ohledně výstavy a videí, které jsme viděli. Výherní ceny byly dvě, obě byly 2 hromádky skartovaných a poté slisovaných bankovek 100 korun českých v hodnotě 40 000 korun. Byla to velmi poutající a neobvyklá cena a dva šťastlivci ji mohli vyhrát. Tento kvíz byl skvělé dovršení zajímavé exkurze, která určitě zaujala většinu z nás a jsme rádi, že jsme měli příležitost k návštěvě.

Kateřina Janečková 3B